Основна мета законодавчого встановлення мінімальної заробітної плати – забезпечення достатнього життєвого рівня, причому запровадження й підвищення рівня мінімальної заробітної плати є більш продуктивним методом боротьби з бідністю. Мінімальна заробітна плата є також засобом захисту найманих працівників від невиправдано низької заробітної плати, а також підтримує стратегічну лінію на підвищення її розміру до рівня, який забезпечує розширене відтворення робочої сили, професійну працездатність та розвиток людського капіталу.
Відповідно до прийнятого Закону "Про Державний бюджет України на 2013 рік", згідно зі статтею 8 встановлюються такі розміри мінімальної заробітної плати на 2013 рік: у місячному розмірі: мінімальна зарплата з 1 грудня - 1218 гривень, у погодинному розмірі - 7,3 гривні.
Ці гарантії, передбачені законодавством про працю, що ґрунтується на Конституції України і складається з Кодексу законів про працю України, Закону України «Про оплату праці», Закону України «Про колективні договори і угоди», Закону України «Про підприємства в Україні» та інших актів законодавства України, і є державними соціальними гарантіями.
До мінімальної заробітної плати не включаються доплати, надбавки, заохочувальні та компенсаційні витрати. Тобто, не включаються премії, надбавки за класи та ранги тощо. Роботодавці зобов’язані проводити виплату заробітної плати найманим працівникам за відпрацьований місяць у розмірі не менше вищезазначеного. За порушення цієї норми законодавство передбачає відповідальність.
Управління праці та соціального захисту населення
Миргородської міської ради