www.mirgorod.osp-ua.info
   

uggs sko louis vuitton oslo nike sko polo ralph lauren dame louis vuitton norge oakley norge parajumpers norge oakley briller polo ralph lauren salg moncler jakke ray ban solbriller canada goose norge ray ban norge woolrich jakke parajumpers salg

   Головна
 Візитка міста
 Історія міста
   Символіка міста
 Історичні пам’ятки
 Карта міста
  Міські новини
 Форум   Робота   Оголошення   Фотогалерея
  Курорт Миргород
 
    Історія курорту  
    Лікувальні вододжерела  
    ЗАО «Миргородкурорт»  
    Санаторії  
    Готелі  
    Проїзд до міста  
 

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk

  Економіка міста
 

nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

    Основні галузі  
    Регуляторна політика  
    Банки  
    Інвестиційний потенціал
  міста
 
    Міжнародні зв’язки  
 
  Міська громада
 
    Громадські організації  
    Політичні партії  
    Релігійні центри міста  
    Засоби масової інформації  
 
     Міські служби
 

Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
   
РОЗДІЛ 3. ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРІОРИТЕТИ ТА ІНВЕСТИЦІЙНО ПРИВАБЛИВІ ЛАНКО ГОСПОДАРСЬКОГО  КОМПЛЕКСУ М. МИРГОРОДА
 
3.1. Залучення інвестицій в промисловий комплекс міста.
 
Пріоритетною для залучення, як внутрішніх, так і іноземних інвестицій залишається переробна та харчова промисловість, на розвиток якої станом на 01.01.07р. вкладено 42,5 млн. грн. На протязі 2006 року інвестиції також вкладено в машинобудування –1,6 млн. грн. та деревообробну промисловість – 1,5 млн. грн.

Слід враховувати, що на сьогодні основні фонди промисловості, в своїй більшості, морально і фізично застаріли і тому потребують модернізації та запровадження нових високопродуктивних технологій, переходу на випуск конкурентоспроможної продукції.
            
Основними напрямками здійснення інвестиційної діяльності на підприємствах міста є впровадження новітніх технологій обладнання, налагодження випуску високоякісної і конкурентно – здатної продукції, забезпечення створення нових робочих місць.
            Метою реалізації програми в галузі промисловості є забезпечення зростання виробництва шляхом модернізації, структурної перебудови, відновлення роботи промислових підприємств та створення спільних підприємств.
           
Основними завданнями Програми:
     -   пріоритетність залучення інвестицій у розвиток виробництва, що дозволить вирішувати соціальні проблеми міста;
     -    збереження наявного технічного і технологічного потенціалу, створення умов для його подальшого розвитку шляхом залучення зовнішніх та внутрішніх інвестицій;
    -    підтримка малого і середнього бізнесу виробництва, як джерела додаткових внутрішніх інвестицій у промисловий сектор;
         забезпечення захисту прав та інтересів інвесторів.
 
Основними напрямами активізації інвестиційної діяльності в промисловості є:
-      нарощування обсягів промислового виробництва, покращення фінансового – господарського стану підприємств;
-      оновлення виробничих фондів шляхом залучення банківських кредитів, інноваційних фондів та лізингу;
-      організаційна робота виконавчого комітету міської ради щодо залучення коштів вітчизняних та іноземних інвесторів;
-      залучення підприємств міста до виконання міських програм розвитку соціальної сфери;
-      нарощування випуску наукоємної високотехнологічної продукції.

Результатом реалізації інвестиційної політики у промисловості буде відновлення роботи промислових підприємств, створення нових підприємств, підприємств із іноземними інвестиціями у формі спільних підприємств, нарощування обсягів промислової продукції та збільшення чисельності зайнятих у галузях.
 
3.2. Перспективи інвестиційного забезпечення туристично-рекреаційної та санаторно –
       курортної галузей.
 
Інвестиційні пріоритети тієї чи іншої галузі визначаються здатністю підприємств забезпечити високу і швидку рентабельність інвестицій. З цієї точки зору Миргород, де зосереджений рекреаційний потенціал, сприятливі природні та кліматичні умови, є надзвичайно перспективним регіоном. До того ж, світова практика свідчить, що саме туристично-рекреаційна галузь є однією з найбільш привабливих для інвестування.

Міська влада розглядає туризм як один з пріоритетних напрямів розвитку економіки міста, що сприятиме поширенню позитивного іміджу міста, розвитку міської інфраструктури, покращенню сфери послуг, створення нових робочих місць. Розвиток туризму повинен стати одним із суттєвих джерел наповнення бюджету міста.

Однією з програм муніципального розвитку міста, яку планується реалізувати, є програма "Миргород – туристичний центр", до якої входять наступні проекти:
-          Система регулювання і стимулювання подальшого розвитку напрямів туристичної діяльності в місті та забезпечення її підготовленими кадрами(ефективнасистема регулювання (у т.ч. з урахуванням екологічних обмежень) і стимулювання подальшого розвитку напрямів туристичної діяльності у місті )
-          Система маркетингової та інформаційно-рекламної діяльності у сфері туризму (концепція просування іміджу міста в національному та європейському інформаційних просторах; маркетингово-рекламні заходи), орієнтовна вартість: 10,0 тис. грн. в рік;
-          Велике туристичне кільце по Миргородщині(діюча система туристичних маршрутів)
-          Мале туристичне кільце(система функціонуючих туристичних маршрутів з урахуванням новостворених  туристичних зон у місті та на приміській території)
-          Збереження та відновлення історико-культурних пам'яток у місті, розвиток матеріально-технічної бази туризму (Миргородськийісторико-культурний комплекс у привабливому для туристів стані)
-          Сучасні міські традиції(розробка організаційно-культурного формату й реалізація комплексу традиційних щорічних міських заходів вітчизняного та міжнародного масштабу)

Перспективність розвитку туристично–рекреаційної та санаторно – курортної галузей зумовлена наступними факторами:
 •        наявністю невичерпних запасів мінеральної води;
 •        сприятливим кліматичним режимом,м’яким, без різких коливань температури;
 •        наявністю стабільного попиту на санаторно - курортні послуги;
 •        наявністю матеріально-технічного потенціалу галузі;
 •        можливістю користування санаторно – курортними послугами цілий рік.
Розвиток даних галузей стимулюватиме подальше нарощування виробництва в обслуговуючих галузях, гарантуватиме зростання бюджетних надходжень від діяльності індустрії відпочинку та туризму.

Все більш популярним у світі нині стає зелений туризм. Цей давно відомий вид відпочинку відроджується на нових засадах. Сьогодні вже є господарі, які готові приймати і приймають гостей в своїх оселях. І мають для цього належні умови.

М.Миргород – це екологічна перлина не лише Полтавщини, а й взагалі України.
Курорт “Миргород” – це один із найбільш відомих курортів України. До його складу входять вісім санаторіїв, де в бюветах можна пити воду прямо із джерела. Проведені дослідження довели, що вода миргородського джерела відноситься до слабо мінеральних хлоридно-натрієвих вод і наближена за вмістом хлористого натрію до мінеральної води відомих курортів світу: Соден, Баден-Баден, Аахен. Санаторії курорту спеціалізуються на лікуванні захворювань органів травлення та порушень обміну речовин, а також проводиться реабілітація осіб, які постраждали підчас аварії на Чорнобильської АЕС.

У 2006 році в розвиток санаторно – курортної галузі міста вкладено інвестицій на загальну суму – 3,1 млн. грн.

Перетворення м. Миргород на курортний поліс європейського типу неможливо без створення умов, які б гарантували відпочиваючим якісне лікування та оздоровлення, невід’ємною частиною яких, є екологічна безпека.
 
 
         3.3. Залучення інвестицій в мале підприємництво
 
При розробленні даної програми необхідно виходити з тих реалій, що вже склались і, так чи інакше, впливають на інвестиційний клімат регіону. Тому, перш за все, слід створити позитивну інвестиційну репутацію міста, взагалі, для всіх інвесторів і, в першу, чергу для внутрішніх.
Іноземні інвестори не працюють в тих регіонах, в яких не працюють внутрішні інвестори. Іноземні інвестори не будуть масово інвестувати до тих пір поки не побачать приклади ефективного вкладання капіталу вітчизняними інвесторами. Внутрішній інвестор – підприємець міста - повинен отримати стимули для інвестування. Одночасно зростання ефективності місцевого бізнесу буде зацікавлювати іноземних інвесторів до співпраці, зокрема, через створення спільних підприємств.

Розуміння цього сприяло розробленню заходів Комплексної програми розвитку малого підприємництва на 2007-2008 роки. Її мета - спрямування дій місцевих органів виконавчої влади, суб’єктів малого підприємництва, об’єднань і спілок підприємців, установ ринкової інфраструктури на створення і підтримання сприятливого середовища для розвитку малого підприємництва.

Підтримка підприємництва буде здійснюється за пріоритетами розвитку міста:
·         преференції підприємництву (фінансово-матеріальні пільги та інші преференції для підприємців, що працюють у сферах пріоритетного розвитку міста; система муніципальних гарантій для полегшення доступу до кредитних ресурсів);
·         проведення конкурсів на кращий підприємницький проект(система проведення конкурсів на кращу реалізацію проектів підприємництва у пріоритетних сферах розвитку міста, зокрема з урахуванням втілення позитивного закордонного досвіду, рівня соціальної відповідальності проектів тощо);
·         інформаційно-правова підтримка та захист підприємництва (електронний реєстр і зразки дозвільних, реєстраційних, тендерно-конкурсних, орендних та інших документів на здійснення підприємницької діяльності; система щорічного складання, оприлюднення й моніторингу плану заходів з регулювання муніципалітетом підприємницької діяльності; система захисту прав підприємців, створена, зокрема, із залученням відповідних громадських організацій).

З метою залучення коштів фінансових організацій для кредитування суб'єктів малого підприємництва вживатимуться наступні заходи:
 •        створення ефективної інфраструктури підтримки підприємництва;
 •        надання юридичних, консультаційних послуг;
 •        створення теле- і радіопрограм і рубрик, що об'єктивно відтворюють реальну ситуацію в світі приватного бізнесу;
 •        забезпечення умов для розвитку перспективних форм фінансування та кредитування малого бізнесу, в тому числі лізинг, кредитні спілки та інше;
 •        підтримка зовнішньоекономічної діяльності суб’єктів підприємництва, включаючи сприяння розвитку їх торговельних, науково-технічних, виробничих, інформаційних зв’язків з підприємцями з інших країн;
 •        проведення виставок малих підприємств-товаровиробників міста.
 
3.4. Розвиток торговельної мережі та сфери послуг, житлово-комунального господарства, освіти, культури, спорту, вирішення екологічних проблем.
      
На новій якісній основі набувають постійного розвитку торговельна мережа та сфера послуг.
Сьогодні у місті працює 568 підприємств торгівлі, 154 — побутового обслуговування, 62 — ресторанного господарства. Ці галузі є важливими складовими інфраструктури міста.
Для підвищення рівня організації обслуговування і більш повного задоволення попиту населення в життєво необхідних та якісних товарах та послугах, мережа торговельних закладів та підприємств побуту потребує подальшого цілеспрямованого розвитку. Інвестування у ці галузі передбачається в основному за рахунок власних коштів підприємців. Розвиток мережі підприємств торгівлі та побуту відбуватиметься шляхом інвестування у вже діючі об'єкти та переобладнання приміщень у нові об'єкти.

Так, завершується будівництво в місті розважально-торгового Центру, що включає: боулінг, ресторан, 3 бари, дансинг, Інтернет-зал та ігрові зали, більярд тощо.
Планується створення всесезонних та спеціалізованих торгівельних площ і майданчиків, виставкових павільйонів.
 
Для покращення привабливості міста необхідно привести стан автодоріг до задовільних умов. Протягом останніх років фінансування дорожнього комплексу не забезпечує нормативної потреби на утримання в належному стані існуючої мережі доріг. На капітальний ремонт, реконструкцію доріг та на капітальний ремонт асфальтового покриття по вул. Гоголя в 2007-2011 роках планується направити 15,8 млн. грн.

В 2007-2009 роках планується реконструкція, важливого для міста, мосту через річку Хорол (потреба в коштах – 4,0 млн. грн.), який має позитивно вплинути на вирішення проблеми транспортних розв'язок.

Житлово-комунальне господарство
є багатопрофільною галуззю народного господарства, на яку покладено виконання функцій із життєзабезпечення населення міста.
Відповідно до Програми реформування і розвитку житлово-комунального господарства м. Миргорода на 2005-2010 роки на розв'язання проблем галузі передбачається інвестування 16,5 млн. грн. (за рахунок всіх джерел фінансування).

З 2007 по 2015 роки планується реалізація наступних програм:
 •        "Комфортне й чисте місто". На реалізацію даної програми планується залучити орієнтовно – 83,3 млн. грн., а саме на:
 •         капітальний ремонт та утримання житла;
 •         підтримку й розвиток системи збору і вивезення твердих побутових відходів та розробку системи утилізації і переробки твердих побутових відходів;
 •         розвиток та утримання у належному стані міських доріг;
 •         забезпечення міста якісною питною водою.

       

"Ефективна система управління і відносин власності у житлово–комунальній сфері". До якої включено проекти щодо реформування системи управління і відносин власності та створення системи електронних платежів.
       
"Модернізація систем енерго -, тепло -, водопостачання та водовідведення у місті". На реалізацію даної програми необхідно залучити орієнтовно 46,0 млн. грн.
 
Першочерговим вирішенням питань, які потребують фінансування:
·         санація самоплинного каналізаційного колектора – 2,5 млн. грн.;
·         будівництво другої нитки напірного каналізаційного колектора КНС – 2 до очисних споруд – 9,6 млн. грн.;
·         санація самаоплинного каналізаційного колектору по вул. Хорольській – 1,5 млн. грн.;
·         перекладка каналізаційного колектора КК-54 к 59 – 03 млн. грн.;
·         капітальний ремонт очисних споруд – 4,0 млн. грн.;
·         капітальний ремонт систем водопостачання – 8,0 млн. грн.;
·         закінчення реконструкції дитячої спортивної школи – 0,4 млн. грн.;
·         капітальний ремонт асфальтового покриття по вул. Гоголя, 5,5 млн. грн..
·         Реконструкція мосту через річку Хорол – 4,0 млн. грн.
·         капітальний ремонт покрівель житлових будинків – 0,5 млн. грн.
·         капітальний ремонт ліфтів – 0,5 млн. грн.
 
Забезпеченість населення житлом в розрахунку на одну особу в 2006 році становить 19,4 кв.м. У місті протягом 2007 – 2011 років проводитиметься будівництво:
 • 20 кв. блок-секція 60 кв. житлового будинку по вул. Гоголя, 54 (20 квартир);
 • 95 кв. житловий будинок по вул. Шишацькій, 80 (65 квартир);
 • 32 кв. житлового будинку по вул. Шишацькій, 29 (32 квартири);
 • 40 кв. житлового будинку по вул. Багачанській, 29;
 • 3х117 кв. житлових будинків по вул. Багачанській, 120;
 • 40 кв. житловий будинок по вул. Кашинського, 13;
 • 30 кв. житловий будинок з торговими приміщеннями по вул. Кашинського 4/6;
 • 108 кв. житловий будинок по вул. Слави;
 • 168 кв. житловий будинок по вул. Шишацькій, 90;
та інших об’єктів.
 
Миргород – ще не має вираженого власного архітектурного та історико–культурного обличчя.
Саме тому для створення неповторного архітектурного та історико–культурного образу міста, підвищенню туристичної привабливості міста та комфортності мешканців планується реалізувати програму «Миргород – місто з власним архітектурним та історико-культурним обличчям»,в якувключено проекти:
-    виготовлення генерального плану міста  (генеральний план забудови міста з урахуванням стратегічних пріоритетів його розвитку), орієнтовна вартість:250,0 тис. грн;
-    пішохідні зони міста(система пішохідних зон у місті, гужових маршрутів, велосипедних доріжок), орієнтовна вартість:101,0 тис. грн.;
-    міський фасад(оновлення та сучасне оформлення будинкових фасадів, вулиць і площ із застосуванням підходів світло дизайну), орієнтована вартість: до 5,0 млн. грн.;
-    зонування території міста із створенням осередків різних історичних епох, національного українського колориту, історико-культурних традицій, народних промислів.

Відбуватиметься і розвиток освіти міста. Покращуватимуться умови здобуття повної загальної середньої освіти, відбуватиметься оснащення загальноосвітніх навчальних закладів сучасними технічними засобами навчання, впроваджуватимуться ефективні технології навчання.

Для розвитку матеріально–технічної бази освітянської галузі, планується придбання навчального обладнання для кабінетів природничо–математичних дисциплін та навчальних майстерень, підручників та довідкової літератури; комп’ютеризація шкіл, проведення капітальних ремонтів навчальних закладів. На ці цілі передбачається залучити кошти в сумі 3,5 млн. грн.

На забезпечення шкільних бібліотек та бібліотек методичного кабінету комп’ютерами з метою систематизації, розповсюдження та обміну інформацією; створення додаткових умов для школярів та педпрацівників у користуванні електронними посібниками, створення банку творчих ідей та забезпечення його впровадження в роботу шкільних бібліотек, орієнтовно потрібно залучити кошти в 35 тис. грн.

Планується співпраця з регіональними школами України та зарубіжжя. Створення у ММК бази даних освітніх програм, Міжнародних проектів, конкурсів, олімпіад, тестових завдань, щодо забезпечення єдності освітнього процесу в європейській спільноті. Орієнтовна вартість даного проекту складе близько 100,0 тис. грн.

Для реалізації права дітей та підлітків на збереження та зміцнення їх фізичного і психічного здоров’я, об’єднанням зусиль педагогічних колективів, медичних працівників та батьків планується створити опорну школу на базі ЗОШ №7 по впровадженню спортивного профілю та координації спортивно–масової роботи серед школярів у місті. Орієнтовна вартість якої складе - 20 тис. грн.

Метою діяльності міської влади у галузі фізичної культури і спорту є реалізація Програми розвитку фізкультурно – спортивної бази міста, основними напрямками якої є:
-    створення матеріальної бази для розвитку спортивних та фізкультурно – оздоровчих закладів міста;
-    розширення та утриманнямережі спортивних споруд міста, які б відповідали сучасним вимогам підвищення спортивної майстерності (орієнтовна вартість 5,3 тис. грн.).

Проводитиметься підтримка спортивних команд і товариств, залучення жителів до занять фізкультурою та спортом для збереження та поліпшення здоров'я населення.

Розвиток культури полягає у формуванні рівних можливостей для розвитку   всіх національних культур, збереженні та примноженні історико-культурної спадщини міста (пам'яток історії, культури і архітектури, музеїв та музейних цінностей, бібліотек, архівів).

З метою пропаганди самобутньої української козацької культури, народних звичаїв, традицій, обрядів, на базі ЗОШ №3 планується створення громадської дитячої організації «Козацька республіка». Орієнтовна вартість якої складе - 50 тис. грн.

З метою організації дозвілля жителів міста планується відновити роботу міського парку "Дружба".

Для забезпечення рівня екології міського середовища, що відповідає умовам курортного міста, запобігання шкідливому впливу антропогенної діяльності на екологію міста прогнозується реалізація програми «Захист навколишнього міського середовища»з наступними проектами:
-    Екологічний моніторинг   (система екологічного моніторингу міського середовища, природних територій та природних лікувальних ресурсівз урахуванням розробленої системи екологічно-обґрунтованих вимог до антропогенної діяльності в курортному місті)
-    Екологічний аудит(муніципальнасистема аудиту виконання екологічних програм підприємствами міста)
-    Екологічний менеджмент (систематристоронніх договорів щодо співробітництва між муніципалітетом, Українською асоціацією якості та підприємствами міста стосовно створення системи екологічного менеджменту на підприємствах міста)
-    Екологічний транспорт(система раціональної організації автотранспортних потоків з урахуванням екологічних обмежень та контролю чистоти вихлопів місцевого автотранспорту)
-    Екологічна освіта(система та навчальні програми екологічної освіти населення й формування екологічної свідомостімешканців і відпочиваючих)

Щодо забезпечення режиму функціонування річки Хорол та її берегової лінії у відповідності до екологічних стандартів планується здійснити систему заходів, що забезпечить нормальне функціонування ріки. На виконання даних заходів планується залучити 3,5 млн. грн.
На протиповерхневі заходи, а саме на реконструкцію і будівництво системи поверхневого водовідводу передбачається направити 2,7 млн. грн.

 

 

[версія для друку]
  Гуманітарна сфера
  Культура
  Освіта
  Спорт
  Соціальна сфера
  Соціальний захист
  населення
  Служби
  соціальної сфери
  Центр зайнятості
  Транспорт
  Автобусний
  Залізничний
  Маршрутний
  Таксі
  Сервіс та дозвілля
  Туризм
  Торгівля
  Сфера послуг
  Ресторани
  Кінотеатри
  Інтернет-клуби


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

 
© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на www.mirgorod.osp-ua.info є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua

TyTa